Tomata Original od roku 1991

Príbeh našej spoločnosti


Firma TOMATA je najväčším výrobcom paradajkového pretlaku na Slovensku. Bola založená v roku 1991 pod názvom KOLAGREX Int., spol. s r.o. v Kolárove, kde doteraz sídli.

Prioritne sme sa zameriavali na výrobu polotovarov - koncentrátov v aseptických 200 kg obaloch. Postupne sme rozšírili náš výrobný program o paradajkové pretlaky, kečupy, horčice, paradajkové omáčky a sterilizovanú zeleninu v maloobchodnom balení. Naša firma dohliada na kvalitu v každej fáze výroby od pestovania, až po spracovanie.

Vkladáme veľa úsilia do toho, aby si naše zdravé pochúťky udržali priazeň spotrebiteľov. Preto venujeme veľkú pozornosť nielen kvalite surovín, ale aj modernizácii výrobných zariadení.

Tomata Original od roku 1991

História

 • 1991Založenie spoločnosti

  Výrobná linka na spracovanie paradajokZaloženie spoločnosti a dovezenie výrobnej linky na spracovanie paradajok od renomovanej firmy Rossi & Catelli S.p.A. Parma z Talianska. Začala výroba paradajkového pretlaku pre veľkoobchodný odber.
 • 2000Začiatok výroby maloobchodných balení

  Výrobná linka na spracovanie paradajokNaša spoločnosť začína vyrábať pretlaky a kečupy v malospotrebiteľskom balení pod značkou TOMATA.
 • 2006Nový výrobok - pochúťková plnotučná a kremžská horčica

  Výrobná linka na spracovanie paradajokSnaha ponúknuť zákazníkovi vždy niečo nové, priniesla v roku 2006 nový výrobok –pochúťkovú plnotučnú a kremžskú horčicu.
 • 2008Nový rad chutných omáčok

  Výrobná linka na spracovanie paradajokNa želanie zákazníkov sme vyvinuli nový rad chutných omáčok na cestoviny – milánsku, mexickú a bolonskú. Do portfólia sme pridali aj klasickú paprikovú pomazánku.
 • 2009Ovocný program a zeleninové zmesi

  Výrobná linka na spracovanie paradajokZahájili sme výrobu ovocného programu formou ovocných nátierok ako i jablčného pyré v rôznych baleniach na báze aseptických polotovarov. V programe našej firmy figuruje aj výroba tradičných zeleninových zmesí – čalamády, leča, kvasenej kapusty, červenej repy a ďalších výrobkov.
 • 2014Nový produkt - drvené paradajky

  Výrobná linka na spracovanie paradajokNa trh prinášame nový produkt – drvené paradajky, vyrobené z tých najlepších, na južnom Slovensku vypestovaných rajčín.
 • 2016TOMATA, s.r.o.

  Výrobná linka na spracovanie paradajokZmena názvu firmy na TOMATA, s.r.o..
 • 2019Certifikát IFS FOOD

  Výrobná linka na spracovanie paradajokNašou prioritou je výroba kvalitných a zdravých potravín. Preto sme v marci tohto roku absolvovali certifikáciu IFS FOOD, medzinárodnú normu kvality a bezpečnosti potravín.
 • 2020Novinka - prémiový rad produktov

  Výrobná linka na spracovanie paradajokV snahe vyrábať stále kvalitnejšie výrobky sme rozšírili naše portfólio o prémiovú radu produktov. Tieto výrobky vystupujú z rady bežných produktov vďaka svojmu výnimočnému zloženiu najvyššej kvality – vysokým podielom horčičných zŕn a paradajok na 100g výrobku, SK pôvodu rajčín priamo z našich polí, bez gluténu a GMO surovín a taktiež ekologickému – plne recyklovateľnému obalu so zníženou váhou plastových obalov k čo najmenšiemu zaťaženiu životného prostredia. Firma aj v tomto roku absolvovala certifikáciu IFS FOOD pričom výrobky získali ocenenie Slovak kvality a Slovak GOLD a v rámci modernizácie výroby automatizovala ďalšiu časť výrobného procesu.
 • 2021QR kódy s detailnými informáciami o SK pôvode surovín

  Výrobná linka na spracovanie paradajokSpotrebiteľ má právo vedieť čo kupuje. Preto v spolupráci so spoločnosťou Trace Food do predajní prinášame prémiovú radu výrobkov najvyššej kvality vybavenú QR kódmi, ktorých nasnímanie poskytne zákazníkovi detailné info o SK pôvode suroviny produktu a o jeho ceste z výrobnej haly až do nákupného košíka.
 • 2022Začíname pestovať vlastnú horčicu

  Výrobná linka na spracovanie paradajokV tomto roku sme časť našich úrodných polí venovali pestovaniu horčičných semienok, ktoré sme vo vlastnej réžií spracovali do kvalitnej plnotučnej horčice prémiového radu. Aj vďaka tomuto top Slovenskému výrobku, sme aj tento rok obdržali prestížne ocenenia Značky kvality a Značky kvality GOLD pre viaceré naše produkty. Ocenenia sme prevzali na potravinárskej výstave Agrokomplex 2022, na ktorej sme sa ako už tradične zúčastnili, samozrejmosťou boli ochutnávky a predstavenie firmy návštevníkom ako aj odbornej verejnosti k potenciálnej spolupráci. Aj tento rok prešla naša výrobná hala sériou inovácií a modernizácií, čoho dôkazom je aj opätovné úspešné absolvovanie prísneho medzinárodného auditu pre bezpečnosť potravín IFS FOOD.
 • 2023Novinka - špeciality ku grilovacej sezóne

  Výrobná linka na spracovanie paradajokSpokojnosť zákazníka je na prvom mieste. Preto ako moderná firma, snažiaca sa flexibilne reagovať na požiadavky trhu stále napredujeme a naše produktové portfólio rozširujeme o špeciality ku gril sezóne. BBQ omáčku, Francúzsku, či Jalapeňo horčicu ocení každý milovník výnimočných chutí. Navyše, v rámci expanzie na zahraničné trhy nám tieto novinky otvorili dvere na Český trh.

TOMATA OD 1991


Slovenská kvalita,
tradičná receptúra


Našou pýchou sú vlastné plantáže rajčín, kde pestujeme pravé, šťavnaté a slnkom dozreté paradajky. Spolupracujeme iba so spoľahlivými pestovateľmi zeleniny a ovocia, a neustále sledujeme kvalitu surovín v každej fáze pestovania a spracovania.

TOMATA OD 1991


Naše ocenenia


Kvalita našich produktov je pre nás prvoradá. Za snahu dostať na váš stôl tie najkvalitnejšie produkty sme v priebehu rokov získali niekoľko certifikátov a ocenení.